Jdi na obsah Jdi na menu
 


Štrasburg

Město Štrasburg leží jen několik málo kilometrů za hranicemi s Německem a v minulosti se o něj vedly tahnaice, komu že vlastně toto důležité město patří. Vliv Německa je zde patrný až do teď. I když jsou Francouzi mimořádně hrdí na svůj původ, domluvíte se tady německy takřka bez problémů. To se mi při cestě do Štrasburgu hodilo, protože francouzsky neumim vůbec nic. Ale vliv Německa se projevuje i v gastronomii a kultuře. Štrasburg je nejen z turistického hlediska centrem jihu Francie, ale je to hlavně také sídlo důležitých institucí Evropské unie. Sídlí zde Evropský soudní dvůr, a tak se o Štrasburgu můžeme hodně dozvědět ze zpráv v TV při řízení nejrůznějších soudních procesů.

Mimo to je ale také krásným městem a turistickou destinací pro ty, kteří rádi obdivují historické památky. Ve Štrasburgu jich je hodně. 

Začít mohu třeba katedrálou Panny Marie. Tato robustní gotická stavba je chloubou celého Štrasburgu. Je vysoká 142 metrů a tím se druhé místo v celé Francii. Hlavní loď měří úctihodných 103 m a vitáže pocházejí ze 13. a 14. stol. Pokud se vydáte dovnitř, čeká na Vás andělský pilíř ze 13.stol. a orloj z 19. stol, který odbíjí každý den přesně v půl jedné. V tu chvíli se objeví na orloji etapy lidského života - od narození přes dětství, mládí, dospělost až po smrt. Samozřejmě, že se každý den před katedrálou shromáždí mnoho turistů, kteří si orloj tak jako v Praze fotí.

Zajímavá může být také procházka "Malou Francií", což je čtvrť s hrázděnými domky okolo řeky. Nachází se zde nespočet obchůdků se suvenýry, restaurace a kavárny. Posezení zde se stane opravdovým zážitkem

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář